מאמרים > בריאות > אחר > משחקי זיכרון למבוגרים

משחקי זיכרון למבוגרים

האם אפשר לתחזק את המוח?
כן המוח מזדקן עם הגיל לכן צריך למצוא דרכים לטפח אותו.
איך אפשר למנוע הדרדרות הזיכרון בגיל מבוגר?
חשבתם על משחקים כייפים אונליין ?
משחק חשיבה חינם ברשת לשיפור הזיכרון -
משחקי זיכרון למבוגרים , ידוע שאימון המוח הוא חיוני לבריאות האדם , מומלץ לאנשים הסובלים מבעיות איבוד הזיכרון וגם לאנשים המרגישים שמשהו מתחיל להשתבש עם היכולת לזכור דברים ולהתרכז
אימון המוח כדי למנוע נסיגה קוגנטיבית
פיתוח יכולת חזותית
לתשומת ליבכם, להפעיל את המוח זה תמיד מצויין , גם חשוב להקפיד על מזון בריא ופעילות גופנית , לזוז, לצאת לטיול אחרי הארוחה, לחנות קצת רחוק ולהשתמש ברגלים, כל הפעולות הללו עוזרות לזרימת הדם בגוף
משחק זיכרון און ליין למבוגרים, המטרה להפעיל אצ המוח, לא לתת לו לנוח ולהזדקו ולמנוע מחלת אלציימר שהיא מחלה נוראית, החולה סובל וגם המשפחה שלו, לחולה אין ממש עבר כי הוא לא זוכר, ובנוסף הפעילויות היום יום הופכות להיות משימה קשה
המשחקים מומלצים לאנשים בגיל השלישי הסובלים מקשיים בזיכרון
ידוע שמתח מקדם אובדן זיכרון
מתח יכול לגרום למחלת אלצהיימר
תזכרו, המוח הוא שריר , אם תתרגלו לאמן אותו, הוא יהיה בסדר, אם תזניחו אותו לא יהיה בסדר, ההחלטה בידיכם!

  

 

משחקים נוספים לשיפור הזיכרון

 

משחק הגיון

 

משחק מיועד לאוכלוסייה המשתייכת לגיל השלישי.

 

משחקי זיכרון מקוון חינם למבוגרים

 

משחקים ברשת  בחינם , הכרטיסים יכולים להיות תמונות, צילומים, דמויות, חפצים, דגלים, אותיות, מספרים.

 

משחק זיכרון לגיל השלישי

 

טיפול בתחזוקת הזיכרון, לתת לזיכרון לעבוד ולמנוע נזקים.

 

תשבצים בעברית

 

כל השיטות לאימון המוח שלנו

 

שיפור הזיכרון, מניעת אלצהיימר

 

משחק סודוקו ידוע כמצוין להפעלת הזיכרון

 

סודוקו להדפסה

 

לפתור תשבצים גל בגיל מבוגר

 

 

 

בעיות בזיכרון

 

מדוע נוצרת בעיה בזיכרון?

 

כאשר מתחילים לשכוח דברים באופן קבוע יותר, יש לבחון את האפשרות אבחון מקיף יותר של הכושר הקוגניטיבי.

 

13  סיבות שגורמות לכשלים בזיכרון

 

הנה פירוט של כמה מהסיבות שגורמות לכשלים מביכים בזיכרון...

 

הגיל השלישי ושיפור הזיכרון

 

תהליכי זיכרון, אצל הגיל השלישי פחות יעילים והכוונה לקליטה עיבוד ואחסון המידע.

 

 

 

תרגילים לשיפור הזיכרון

 

מחקר חדש מוכיח שאפשר להצעיר את המוח, ויפה שעה אחת קודם

 

 

הקשר שבין תפקוד המוח למערכת החיסון.

 

אימון המוח לשיפור הזיכרון

 

בכתבה זו תוכלו למצוא את מגוון השיטות הקיימות כיום לאימון המוח שמסייעות לשמור עליו צעיר ורענן.

אימון קוגניטיבי לשיפור הזיכרון הקשב והריכוז

 

תרגיל עם מספרים לאימון המוח

 

כיצד ניתן לשפר את הזיכרון שלנו

 

סרטון קצר המסביר איך ניתן לשפר את הזיכרון שלנו.

תרשמו את זה: איך למנוע פגיעה בזיכרון

 

הימנעו מפעולות אוטומטיות, סדרו את החפצים האישיים במקומות קבועים וערכו רשימות. זה יכול לעזור

 

 

רוצים לשפר את הזיכרון? תרגילים למוח ותזונה מיוחדת

 

הגיע הזמן לבצע "התעמלות למוח" ולצרוך "מזון למחשבה". דברים שכדאי לזכור – ואסור לשכוח

 

תזכרו פעילות גופנית מצויינת למוח שלנו

איכות השינה היא גורם מרכזי   המשפיע על הזיכרון

  
אולי אתם מעוניינים לדעת פרטים נוספים בנושא מחלת האלציימר.

אספנו מידע באנציקלופדיה חופשית, הנה חלק מהערך מחלת אלציימר מויקיפדיה.

מחלת אלצהיימר היא מחלה מתקדמת (Progresive disease) כלומר התסמינים שלה הולכים ומחמירים במשך השנים. המחלה מופיעה בגיל מעל 65 עם שיא בעשור השמיני. בכ-5% מהחולים התסמינים יכולים להופיע הרבה יותר מוקדם, בגיל 40-50. מהלך המחלה הוא איטי ויכול להמשך 3-20 שנים, לפי השלבים הבאים:

1.      שלב מוקדם - בשלב זה מופיע קושי מסוים בזיכרון לטווח קצר ובאפשרות ללמידת מידע חדש, קושי במציאת מילים ומונחים מסוימים וקושי בחשיבה מופשטת (למשל פתרון חידות). האנשים משייכים זאת ל"בעיות גיל" ואינם פונים, בדרך כלל, לאיבחון רפואי. בחלק מהאנשים מתפתחת עקב סמנים אלו חרדה ואז חלק פונים לאיבחון. בשלב זה אין מספיק פרמטרים כדי לאבחן מחלת אלצהיימר באופן בטוח והאבחנה היא - הפרעה קוגניטיבית קלה (Mild Cognitive Impairment או MCI). לא כל בעלי האבחנה MCI יפתחו בעתיד מחלת אלצהיימר ועל כן חשוב מאוד לעקוב רפואית אחר אנשים אלו. אלו שחולים במחלת אלצהיימר יתחילו בהדרגה לפתח סימנים נוספים כמו הפחתה בספונטניות ובקשרים חברתיים, אדישות, חשדנות ואיבוד יוזמה. עקב המודעות לבעית הזיכרון המתחילה, החולה מתחיל לרשום דברים על פתקאות כדי לא לשכוח אותם, מתחיל לאבד חפצים ומתקשה בהפעלת דברים כמו מכשירים אלקטרוניים. מופיעה הפרעה קלה בהתמצאות בזמן (קושי להעריך פרקי זמן או להעריך שעה מבלי להביט בשעון).

2.      שלב קל - בשלב זה חלה החמרה נוספת בתחום הזיכרון והפרעה בהתמצאות טופוגרפית במרחב (החולה מתקשה לנסוע לביתו במכונית ומתבלבל ברחובות). מתחיל קושי בניהול עסקים ותשלומים שונים, איטיות כללית מוטורית ומחשבתית, חזרה על שאלות (עקב שכחת התשובה). עקב המצב ומודעות החולה למצבו גוברת החרדה ומופיעים תסמיני דיכאון. זה השלב בו מבוצעת האבחנה ברוב החולים. חשיבות האיבחון בשלב מוקדם בזאת שניתן להתחיל בטיפול תרופתי ואחר וכן בשלילת אבחנות אחרות לדמנציה (שטיון, בעברית) הדורשות טיפול אחר לחלוטין.

3.      שלב בינוני - בשלב זה חלה החמרה נוספת בתחום הזיכרון, הפרעה בחשיבה לוגית ובתגובה לגירוים תחושתיים. מתפתח קושי בביצוע פעולות מורכבות יומיומיות כמו הלבשה ורחצה וקושי בזהוי אנשים. בהרבה חולים מתחילים תסמינים התנהגותיים כמו הזיות, מחשבות שוא, התנהגות אימפולסיבית ולעתים גם מסוכנת ואי שליטה על הסוגרים. בעיות ההתנהגות ואי שליטת הסוגרים מביאים חלק ניכר מהחולים, בשלב זה, לאשפוז במוסדות סיעודיים.

4.      שלב קשה - הפרעה חמורה בזיכרון ובהתמצאות בכל המובנים, אי יכולת לזהות אנשים כולל בני משפחה קרובים, אי שליטה מוחלטת על הסוגרים, זקוקים לעזרה מלאה בכל הפעולות היומיומיות, התקשורת עם החולה הולכת ונעלמת. כושר התנועה הולך ונעלם.

5.      שלב סופי - החולה ללא תקשורת ופעילות עצמאית כל שהיא, ללא יכולת הליכה, נוקשות ועווגים (דפורמציות) של הגפיים. התפתחות פצעי לחץ ו/או זהומים קשים, מביאים למותו של החולה. בשלב זה מתרחש גם תהליך של איבוד הרצון לאכול, עקב שיתוק של מרכז הרעב במח, מה שמביא את הלוקה במחלה להגיע למצב של תת-תזונה והחלשת הגוף והמערכת החיסונית. סיבת המוות אצל חולים אלו היא דלקת ריאות.

 

איבחון המחלה

קשה לאבחן באופן מדויק ומוחלט מחלת אלצהיימר. בשלבים ההתחלתיים של המחלה חלק מהחולים אינם פונים לרופא עקב מחשבה שמדובר ב"בעיית גיל" או עקב נסיון להדחיק את הבעיה או עקב חרדה מתוצאות הבירור הרפואי. לחולים המגיעים, האיבחון נעשה במספר שלבים:

·         חיפוש חסר או הפרעה קוגניטיבית - מבוצעים מבחנים שונים על ידי רופא העוסק בתחום או על ידי מרפאות לאיבחון קוגניטיבי. מבחנים אלו בודקים זויות שונות של הזיכרון, ההתמצאות, השפה וכושר החשיבה כדי למצוא הפרעות היכולות להצביע על שטיון.

·         ביצוע בדיקות הדמיה שונות של המוח כמו טומוגרפיה ממוחשבת (CT), תהודה מגנטית (MRI), טומוגרפיה מסוג PET ועוד. מבצעים גם בדיקות דם שונות ובדיקה גופנית ולבבית. מטרת כל הבדיקות האלו היא שלילת סיבות אחרות מאלצהיימר לשטיון הדורשות טיפול אחר לחלוטין. למשל חוסר ויטאמין B12 יכול לגרום להופעת שטיון ועל כן טיפול נכון בבעיה זאת יכול להביא לכדי הבראה מלאה (בניגוד למחלת אלצהיימר). מחלות כלי דם, עודף שומני דם ומחלות לבביות שונות יכולות לגרום לנזק מוחי ולשטיון שאינו מחלת אלצהיימר. במקרים אלו יש צורך דחוף בטיפול בבעיות היסודיות (למשל הפרעה בקצב הלב), כדי למנוע הרעה נוספת במצב השטיון.

·         בדיקה פסיכיאטרית. בדיקה זו חשובה מאוד משתי סיבות - סיבה אחת היא שדיכאון קשה יכול להתבטא כשטיון ואף כמחלת אלצהיימר (מצב המכונה פסוידודמנציה) וטיפול אינטנסיבי ונכון במצב דיכאון זה יכול להביא לשיפור רב במצב החולה (בניגוד למחלת אלצהיימר שהיא בלתי הפיכה). סיבה שנייה היא שבמחלת אלצהיימר יכולים להופיע תסמיני הפרעת התנהגות קשים היכולים לפגוע בחולה ובסביבתו ועל כן יש לטפל בדחיפות בתסמינים אלו.

 

·         בעיית זיכרון בגיל מבוגר

 

·         ישנן סיבות רבות שבגללן המוח עלול להיפגע: תרופות, שימוש יתר באלכוהול, חסר בוויטמין B12, חסר בחומצה פולית, ירידה בהספקת הדם, ירידת בהספקת החמצן, ירידת בהספקת הסוכר, שקיעה של חומרים שונים הפוגעים במוח וירידה ברמת האצטילכולין.

 

תרשמו את זה: איך למנוע פגיעה בזיכרון

הימנעו מפעולות אוטומטיות, סדרו את החפצים האישיים במקומות קבועים וערכו רשימות. זה יכול לעזור

 

רוצים לשפר את הזיכרון? תרגילים למוח ותזונה מיוחדת

הגיע הזמן לבצע "התעמלות למוח" ולצרוך "מזון למחשבה". דברים שכדאי לזכור – ואסור לשכוח


כוח המוח - בחן את הזיכרון שלך - מאיה גויכמן

תרגיל למוח, בתמונה 8 פריטים, יש לכם 20 שניות לזכור אותם, רשמו על הנייר כמה זכרתם.

הדגמה איך מבצעים תרגילי נשימה, לשבת ישר ולנשום דרך האף

שלוש טכניקות לשיפור זיכרון

פז אושרן מסביר לנו איך זוכרים, לדבר אל המוח, לתתפקודה למוח, ללמוד עם מוזיקה עוד דרך, ללמוד באופן חווייתי, תלמדו בצבעים אולי עם פעילות או תציירו

עשר שיטות לשיפור הזיכרון

אם אתם מתקשים לזכור איפה חניתם, איך קוראים להוא מהעבודה או מה התכוונתם לקנות בסופר - יש פיתרון. כמה טריקים פשוטים כמו לאכול טוב, לחזור על כל דבר שלוש פעמים ואפילו להחמיא לעצמכם, יעזרו לכם לשפר את הזיכרון 

משחק  זיכרון בנושא פרחים

דרך טובה לתרגל את המח, מומלץ במיוחד לקשישים

משחק זיכרון צמחים

מצאו כרטיסים זהים

משחקי מוח

חברת בריינספא בשיתוף עם חברת תובנות ועוד השקיעו מאמץ רב בגיורה של התוכנה (גיור משמעו לא רק תרגום מילולי, אלא תכנות מותאם לעברית והתאמה תרבותית).

התוכנה מאפשרת אימון המוח באמצעות המאמן האישי אך גם משחקים נפרדים.

סוד הזיכרון המצוין (המצויין)

טכניקות יעילות לזכור בקלות

כמה פעמים קרה לכם שראיתם אדם מוכר ברחוב וניסיתם להיזכר בשמו, אך לשווא? כמה פעמים חיפשתם את מפתחות הרכב, שכחתם יום הולדת של חבר, שכחתם חלק מוחר הלימוד ממש בזמן הבחינה, לא החזרתם סרט וידאו לספרייה והרשימה עוד ארוכה... "סוג הזיכרון המצוין" הוא ספר יחודי המבוסס על נסיונו האישי של ערן כץ, המגלה כיצד אפשר לפתח זיכרון מצוין בעזרת טכניקות יעילות ויוצאות דופן. לאחר קריאת ספר זה תוכלו: להכיר עשרות אנשים באירוע ולזכור את שמם ופרטים נוספים אודותיהם, שנים לאחר מכן! לזכור מאות מספרי טלפון ללא צורך בפנקס טלפונים! לזכור בקלות מטלות יומיומיות! לדבר בחופשיות לפני קהל בלי דפים, שקפים וכלי עזר אחרים! לזכור לבחינות פי שניים חומר במחצית הזמן! ללמוד בכיף וביעילות ולהפוך את תקופת הבחינות מסבל להנאה 

הקשר בין ויטמין B לבעיות זיכרון

על פי המחקר, אנשים מבוגרים שנטלו ויטמין B12 ו-B9 (חומצה פולית) כתוספי תזונה במשך שנתיים, הראו שיפור גדול יותר במבחני זיכרון לטווח קצר וזיכרון ארוך, מאשר מבוגרים שלא נטלו את התוספים הללו. 

אוכלים את הראש: מאכלים שישמרו לכם על המוח

הנה כמה מאכלים שיעזרו לכם לשמור על המוח והזיכרון


שלוש טכניקות לשיפור זיכרון פז אושרן

   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב