מאמרים > תחבורה > אחר >מידע על אופניים חשמליות

מידע על אופניים חשמליות

אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף על אופניים חשמליים אז אתם במקום הנכון, יש גם סרטון הסבר בנושא.
הנה חלק מהערך אופניים חשמליים מויקיפדיה:

אופניים חשמליים הם אופניים ממונעים שאליהם מחובר מנוע חשמלי קטן המונע באמצעות סוללה חשמלית. בחלק מהדגמים יכול הרוכב להיעזר במנוע גם כאשר אין הוא מדווש, ובדגמים אחרים המנוע מופעל רק בעת הדיווש. אופניים חשמליים נבדלים מאופנועים בחולשת המנוע (רוב הדגמים מגיעים למהירות של 20-35 קמ"ש עם הספק של 250-750 וואט), וביכולתו של רוכב לנוע גם באמצעות דיווש בלבד.

יתרונם של אופניים חשמליים הוא באפשרות לנסוע למרחקים גדולים יותר, ובמהירות רבה יותר. המאמץ המופחת בנסיעה על אופניים חשמליים לעומת אופניים מאפשר גם לאנשים עם מוגבלות פיזית, או בעלי כושר גופני מוגבל, לזנוח אמצעי תחבורה יקרים, עמוסים או מזהמים יותר לטובת אופניים חשמליים.

עם פיתוחן של סוללות קלות משקל ובעלות כושר אגירה משופר, גברה הפופולריות של האופניים החשמליים. גורם נוסף לעלייה בפופולריות שלהם הוא עידוד חקיקתי של מדינות מפותחות כגון ארצות הברית, קנדה, יפן ובריטניה, להשתמש באופניים הללו. בסין השימוש באופניים חשמליים נפוץ בין היתר הודות לחוקים המגבילים את תנועת המכוניות בערים, ולמחירם הנמוך יחסית של האופניים החשמליים.

הדגמים העיקריים של אופניים חשמליים נחלקים לשתי קטגוריות - אופניים עם המנוע בגלגל (האב מוטור) ואופניים בהם המנוע משולב במערכת ההילוכים. היתרונות של הסוג הראשון הוא בפעולה שקטה יותר של המנוע, בעוד שהסוג השני נהנה מיכולת התאמת העומס על המנוע לתוואי השטח כמו עליות ומישור. מערכות המתחברות לגירים מצריכות, על פי רוב, הכנסת שינויים בציר הדוושות המרכזי, ואילו מערכות hub מצריכות החלפת גלגל אחורי או קדמי לגלגל בו מותקן המנוע.

ניתן להשיג מערכות להסבת אופניים רגילים לחשמליים, או תוכניות DIY, מערכת הכוללת גלגל אופניים המכיל את המנוע, מצבר המתחבר לסבל בדרך כלל, בקר ומצערת. משקלה העיקרי של מערכת הסבה שכזו נובע מן המצבר - בין 3-10 ק"ג, והמנוע - בין 3-8 ק"ג.
   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 הוסף  מאמר  למאמרים. בעל עסק: פתח כרטיס לניהול  מאמרים  במאמרים,
כניסה לעריכת מאמרים
 
 דף הבית  לוח רכב  לוח דרושים  לוח דירות למכירה   לוח דירות להשכרה   לוח יד-שניה  מכירות  בתי עסק  תוכנות להורדה  משחקים מגניבים  גלויות 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב | |