גנים-תיכון > בית הספר יסודי > גיאוגרפיה >מפת העולם בעברית,מפות העולם, מפת כדור הארץ

מפת העולם בעברית,מפות העולם, מפת כדור הארץ

מפת עולם צבעונית בעברית
מפת כל המדינות, מפת עולם, הכרת היבשות: אסיה, אירופה, אפריקה, צפון אמריקה, דרום אמריקה,הקוטב הצפוני,אנטרטיקה - הכרת . הכרת האוקינוסים : האוקינוס השקט , האוקינוס ההודי - תפריט עם שמות כל המדינות , התפריט מסודר לפי סדר : א - ב , הכרה עם דגלי מדינות . מפת כדור הארץ בעברית , אמצעי נוח ללימוד גיאוגרפיה : מפות צבעוניות בעברית כולל מידע חיוני על המקום הנבחר
מפת העולם מדינית בעברית, מעודכנת 2016 מציינת את כל מדינות העולם בצבעים שונים, כולל ערי בירה וערים עיקריות אחרות. סביב המפה כל דגלי מדינות העולם.
מפות עתיקות ומפות של ימינו 
בעבר הכינו מפות פשוטות של הסביבה הקרובה על פי סיפוריהם של נוסעים ומלחים שחזרו ממסעות. לפעמים סיפוריהם של הנוסעים תאמו למציאות ולעיתים היו פרי דמיונם של הנוסעים שניסו להרשים בתיאורם.

נוסף על כך המפות העתיקות לא היו מדויקות כי לא היו אמצעי מדידה וכן הן לא הציגו מקומות מרוחקים כי בני האדם לא הכירו את כל המקומות ולא הגיעו אליהם. כך למשל, התושבים של אירופה לא ידעו כלל על קיומה של יבשת אמריקה ולהיפך.

את המפות הראשונות שרטטו בני האדם על האדמה וכמובן שהן לא נשמרו. מאוחר יותר הם למדו להכין מפות עמידות יותר כמו על חרסים  או עצמות בעלי חיים

יבשות העולם
איזו יבשת היא המאוכלסת ביותר, ואיזו הקטנה מכולן? הצטרפו לתום ומובי למסע קצרצר ברחבי יבשות העולם. תשמעו על ויכוח נושן בנושא כמה יבשות אכן יש, אולי תסייעו להכריע.

האוקיינוסים והימים
האוקיינוסים והימים הם שטחי מים מלוחים, הממלאים שקעים עמוקים ונרחבים על פני כדור הארץ.
נהוג לחלק את שטחי המים לחמישה אוקיינוסים, ובהם שלושת האוקיינוסים הגדולים: האוקיינוס השקט, האוקיינוס האטלנטי והאוקיינוס ההודי.
 
אסיה
אסיה, הגדולה ביבשות תבל, שטחה כ-45,000,000 קמ"ר, ואוכלוסייתה (בתחילת המאה ה-21) כ-3.5 מיליארד נפש


 התפתחות המיפוי באירופה

מפה היא תרשים הנעשה באמצעות סימנים מוסכמים והמתאר בניין, אזור, ישוב, מדינה את כדור הארץ למעשה, כמעט כל דבר שאותו רוצים לתאר בפני קבוצת אנשים. מיפוי ("קרטוגרפיה" בלעז) הוא התהליך והשיטות שבהם משתמשים להכנת המפה.
המיפוי הוא מקצוע עתיק. מהמפות הקדומות שנשמרו מבבל (2300 לפני הספירה) אפשר ללמוד כי רישום מפות החל עוד לפני כן. במאה השישית לפני הספירה החלו היוונים בפיתוח מדע-מתמטי של מיפוי פני כדור הארץ. תלמי, במאה השנייה לספירה, סיכם וביסס את המיפוי המתמטי, והסביר כיצד אפשר לתאר את פניה הכדוריים של הארץ על פני מפה שטוחה.

בימי הביניים שירטטו מפות T שהדגישו את התיאור הסמלי של המקומות ולא התעכבו על תיאור מדויק של המציאות הפיסית. רק במאה ה-14 החלו להופיע מפות המבוססות על מדידות של מרחקים ושל כיוונים ומשקפות את המציאות. מפות אלה נקראו "מפות פורטלאנו". המפה הימית הפכה לכלי עזר מכריע למלחים המנווטים את דרכם, יחד עם המצפן, עם לוחות אסטרונומיים ועם האצטרולב.

מפת העולם וישראל התמצאות
סרטון יוטיוב
הסבר על התוכנה גוגל ארץ, אטלס ממוחשב
מדינות מפתחות , מדינות ששעוזרות לנו להתמצא
בתוך המפה אפשר לזהות את ישראל

מפה אילמת של כדור הארץ
מפת העולם עם כל היבשות וכל הימות

מהי מפה פיזית?
מפה פיזית (Physical map) או פיסית היא מפה שמראה את צורתו של השטח המוצג בה. מפה כזו מראה את ההרים באזור, את הנחלים, הנהרות, האגמים, המדבריות וכדומה.

מפת העולם לילדים
כולל דגל לכל מדינה שיר בנושא מפת העולם 

איך מציירים מפות בעידן האינטרנט?
דווקא הנגישות של המיפוי באינטרנט פינתה מקום למפות חדשות: מאוירות, סיפוריות, שפונות לדמיון - כך מספר הנדריק הליג, שהיה שותף ביצירת אטלס מאויר שראה אור בגרמניה
   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 הוסף  לימוד  לגנים-תיכון. בעל עסק: פתח כרטיס לניהול  לימודים  בגנים-תיכון,
כניסה לעריכת גנים-תיכון
 
 דף הבית  לוח רכב  לוח דרושים  לוח דירות למכירה   לוח דירות להשכרה   לוח יד-שניה  מכירות  בתי עסק  תוכנות להורדה  משחקים מגניבים  גלויות 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב | |