גנים-תיכון > תיכון > היסטוריה >ילדים בשואה

ילדים בשואה

ילדים שהצליחו לשרוד את השואה : עדויות , וידאו על ילדים בזמן המלחמה , עדויות של ניצולי שואה , סיפורים אישיים על התמודדות הילדים בזמן לא נורמלי .
התמודדות של ילדים בשואה

אולי אתם מעוניינים לקבל עוד מידע בנושא הילדים בזמן השואה, אספנו חומר מהאנציקלופדיה החופשית , לפניכם חלק מהערך ילדים בשואה מויקיפדיה

כמעט מיליון וחצי ילדים נספו בשואה.‏[1] עולמם של הילדים ובני הנוער בתקופת השואה הוא מן הטראגיים ביותר בתוך מציאות רווית כאב, אימה ורצח. מתוך העדויות, ספרי הזיכרונות, היומנים והמחקר עולה כי מראשית ימיה של המדיניות האנטישמית של הנאצים היה הדור הצעיר חשוף יותר מכל קבוצות הגיל האחרות בעם היהודי לסכנות ורדיפה.

בצד חוויות ומשברים של תמורה ושל התפתחות אישית והצורך בהסתגלות חברתית ופסיכולוגית שעוברים על בני נוער בגיל ההתבגרות בכלל תופסת מלחמת העולם השנייה את הנוער היהודי כמי שעומדים בפני מאבקים ובפני התמודדויות מסוג חדש, חסר תקדים. בשבר הגדול שפקד אותם עם הכליאה בגטאות, עם הרעב, עם הדיכוי ועם משטר הטרור מצאו עצמם בני הנוער מול מציאות בלתי מוכרת ובלתי מובנת. המצב החדש והשינוי הנורא בחיי הפרט, המשפחה והקהילה העמידו את הנערים והנערות היהודים בפני ניסיון קשה מנשוא.

   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב