גנים-תיכון > גיל הרך > אוריינות >סביבה מקדמת בריאות בגן הילדים

סביבה מקדמת בריאות בגן הילדים

יישום תכנית הבריאות בגנים:
מטרת התוכנית בראש ובראשונה להקנות ידע והבנה בנושא אורח חיים בריא. לאפשר רכישה של כישורי חיים חיוניים ולאמץ התנהגויות מקדמות בריאות. כל תכנית תכיר בצורך למיקוד בנושא הבריאות כראשון במעלה, ודרכה יישזר נושא הבריאות בתכנים החינוכיים, ברוח ובערכים. התכנית תיבנה נבנית לפי רצף רב שנתית הכולל: מטרות, תכנים, פעילויות, מעקב והערכה.
תוכנית הלימודים צריכה להיות רלוונטית לצרכיהם של הילדים בהווה ובעתיד, לגרות את היכולת היצירתיות שלהם ולצייד אותם במיומנויות מתאימות להתפתחותם. התוכן הנלמד יהיה מותאם לתפיסת העולם של הילד, והגננת תעודד שיתוף פעיל של ילדי הגן בקביעת המדיניות ובתהליכי קבלת ההחלטות תוך ליווי ותמיכה מהצוות. באופן זה כל ילד מועצם בזכות הבלטת יכולתו לפעול לשינוי ולהשפיע על איכות חייו ולהגיע להישגים אישיים בתחום הבריאות בעצמו.
בדרך זו הילדים מפתחים הערכה עצמית חיובית על מימוש יכולתם הגופנית והרגשית.
גן מקדם בריאות אחראי לפיתוח יכולתו המקצועית של הצוות על ידי הכשרת גננות בנושא. העשרת הצוות החינוכי בנושא מבטיחה העצמתם כמודל לחיקוי וסוכני שינוי בעלי השפעה.
כל גן, באחריותו להגדיר מהן המטרות הספיציפיות של הגן בתחום קידום הבריאות לפי צרכי הילדים הלומדים בו. לפתח אחריות לבריאות בקרב הילדים, הוריהם, הצוות והקהילה, ולהציג אפשרויות בחירה ריאליות ואטרקטיביות בתחום.
בגן ילדים מקדם בריאות מושם הדגש על הסביבה מבחינה פיסית- שתהיה סביבה בריאה ובטוחה במבנה, בשירותים, במגרש המשחקים ובמתקנים, ושתהיה זו סביבה המגינה על בריאותו הרגשית והנפשית של התלמיד.
בפעילות הגן ישולבו גורמים בעלי עניין שונים- הורים, אנשי מקצוע, אגודות וגופים בקהילה: האגודה למלחמה בסרטן, קופות חולים, משרד הבריאות וכדומה.
שבוע בריאות מטרת מערכת החינוך להביא לשינוי התנהגותי בנושא הבריאות במסגרת המוסד החינוכי הבית והקהילה על ידי שילוב נושא הבריאות בתכנית הלימודים במקצועות השונים וכן בשגרת היום.
שבוע בריאות הנו חלק מתכנית עבודה שנתית שפיתח משרד החינוך עבור מטרה זו.
   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב