ad3.co.il | עד3 נופש    
כניסה לעריכת נופש
 

   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   

נופש   >   טיולים   >   טיול מאורגן   >   טיול מאורגן לדתיים לפורטוגל - בעקבות צאצאי האנוסים - נופים ותרבותישראל
נופש » טיולים » טיול מאורגן » טיול מאורגן לדתיים לפורטוגל - בעקבות צאצאי האנוסים - נופים ותרבות

טיול מאורגן לדתיים לפורטוגל - בעקבות צאצאי האנוסים - נופים ותרבות
8 ימים. הסיור כולל ביקור בקהילות של אנוסים בעיירות של, גאורדה,טרנקוזו קסטלו דה וידה, בלמונטה. חלק מהאנוסים חזרו לאחרונה ליהדות והקימו מחדש בית כנסת שנחרב בפרעות האינקוויזציה. הביקור הינו חוויה אמוציונלית הממחישה את עוצמת היהדות ששורדת רדיפות של לפני למעלה מ 500 שנה. בנוסף נבקר גם בפורטו ממנה יצאו להפלגות מגלי עולם מפורסמים, בליסבון הבירה ובסינטרה עיר הקייט של מלכי פורטוגל ובעוד עיירות.
צייר על הציור
נופש » טיולים » טיול מאורגן » טיול מאורגן לדתיים לפורטוגל - בעקבות צאצאי האנוסים - נופים ותרבות

הסיור כולל ביקור בקהילות של אנוסים בעיירות של, גאורדה,טרנקוזו קסטלו דה וידה, בלמונטה. חלק מהאנוסים חזרו לאחרונה ליהדות והקימו מחדש בית כנסת שנחרב בפרעות האינקוויזציה. הביקור הינו חוויה אמוציונלית הממחישה את עוצמת היהדות ששורדת רדיפות של לפני למעלה מ 500 שנה. בנוסף נבקר גם בפורטו ממנה יצאו להפלגות מגלי עולם מפורסמים, בליסבון הבירה ובסינטרה עיר הקייט של מלכי פורטוגל ובעוד עיירות. 

יום 1
יום ג’ –7/7 – תל אביב > ליסבון 
נצא מתל אביב בטיסת אחר הצהריים ישירה לליסבון בירתה של פורטוגל. עם ההגעה נערוך סיור טעימה פנורמי בעיר ובסיומו  נגיע לבית המלון לקבלת חדרים. לינה: ליסבון.

יום 2
יום ד’ – 8/7 – ליסבון > סינטרה > קאבו דה רוקה > בוקה דה אינפרנו > קשקאיש
לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לסינטרה עיירת הקיט של מלכי פורטוגל, הממוקמת בלב גבעות ירוקות וביניהן אחוזות וארמונות מפוארים. נראה את ארמון מלכי פורטוגל בלב העיירה שימחיש לנו את הפאר שבה חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. משם נמשיך לנקודה המערבית ביותר של פורטוגל ויבשת אירופה – “קאבו דה רוקה”. תצפית נהדרת על האוקיינוס, משם נמשיך ונעצור ב”בוקה דה אינפרנו”–”פה השטן” סמוך לים. משם נמשיך לקשקאיש – עיירת הדייגים המפורסמת. לעת ערב נצא למופע פולקלור אופייני-פאדו בליסבון. לינה: ליסבון.

יום 3
יום ה’ – 9/7  – ליסבון > אלקובסה > נאזארה > אובידוש
לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לאלקובסה נראה את הכנסייה המפוארת שם קבורים מלך פורטוגל פדרו האכזר ואהובתו היהודייה אינס דה קסטרו. משם נמשיך לעיירת הדייגים נאזארה. נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף עליה, ונסייר בסמטאות המקסימות. משם נמשיך.לכיוון העיירה המקסימה אובידוש. “בונבוניירה בקופסה” שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בעיר-מבצר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד והאותנטי של עיירת מבצר בפורטוגל. כאן הקימו היהודים הבורחים מהאינקוויזיציה את חיי הקהילה היהודית, לעת ערב נחזור לליסבון. לינה: ליסבון.

יום 4
יום ו’ – 10/7 – ליסבון
לאחר התפילה וארוחת הבוקר נערוך סיור  בליסבון, נסייר ברובע אלפאמה הרובע העתיק ביותר של ליסבון, כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה-16. נראה את מבצר סאו ז’ורז’ החולש על העיר העתיקה ואזור שפך הנהר. נצפה במנזר ג’רונימו ונבקר במגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן, נבקר במוזיאון הכרכרות היחודי. נבקר בכיכר קמרסיו וברובע המשוקם של פומבל, נראה את התיאטרון הלאומי, נראה את גשר ה 25 באפריל. ניסע לואסקו דה גמה או אקספו 98, בו נסייר בתחנת הרכבת המעוצבת להפליא, פרי עבודתו של הארכיטקט קלטראבה. נתרשם מהאזור ובתום הסיור נחזור לבית המלון להכנות לשבת, תפילה וסעודת שבת. לינה: ליסבון.

יום 5
יום שבת  – 11/7– ליסבון
לאחר תפילה וארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי בלווי המדריך באזור המלון. לינה: ליסבון.

יום 6
יום א’ – 12/7– ליסבון > תומר > קסטלו דה וידה
לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את ליסבון וניסע לתומר עיר קטנה ויפה מימי הביניים, אשר בה שרידי קהילה יהודית ובית כנסת מהעתיקים באירופה נסייר בעיירה ונבקר בבית הכנסת על שם ארבעת האימהות. משם נמשיך לעיירה  קסטלו דה וידה הגובלת עם ספרד. בעיירה חיים עד היום “הנוצרים החדשים” שהם צאצאי האנוסים. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי, ה”ג’ודריה”, שנשתמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ – 20 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז  ובנוכחות שגרירת ישראל בפורטוגל דאז הגב’ קולט אביטל. במידה ויתאפשר נבקר בבית ראפוסה (בית אנוסים בו יש קאפלה נוצרית ודלת סתרים לבית כנסת בתוך הבית). בתום הסיור ניסע לבית המלון באזור לארוחת ערב ולינה. לינה: קסטלו דה וידה.

יום 7
יום ב’ – 13/7– קסטלו דה וידה > בלמונטה > גאורדה
לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את בית המלון וניסע לבלמונטה. בלמונטה הינה עיירה ציורית בצפון-מערב פורטוגל, וכשמה כן היא: הר-נאה. נבקר במוזיאון היהודי החדש שנפתח לאחרונה, נראה את בית הכנסת החדש שנבנה על ידי האנוסים שחזרו ליהדות. משם נמשיך לגאורדה העיר הגבוהה באירופה. נבקר ברובע היהודי לאורך חומת העיר. ונראה את בתי העיירה העתיקים ונתרשם מהמבצרים המזדקרים על רקע אדמה חקלאית עשירה בגידולי גפנים.לעת ערב נגיע  לבית המלון באזור לארוחת ערב ולינה. לינה: גאורדה.

יום 8
יום ג’ – 14/7 – גאורדה > טרנקוזו > פורטו
לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את בית המלון וניסע לטרנקוזו שם נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת החדש. משם נמשיך לפורטו  העיר השניה בגודלה בפורטוגל. העיר בנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב. במהלך הסיור נראה את קתדרלה סה  מגדל קלריגוש, תחנת הרכבת הישנה, בניין העירייה, הבורסה. בחלקו היהודי של הסיור נבקר בבית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי, כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות.לקינוח נערוך שייט בספינת נהר “עתיקה” מתחת לגשרים שלעל נהר הדואורו. בסיום השייט ניסע לשדה התעופה לטיסת חזרה לארץ.


http://www.kasheryashir.co.il/trip/%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%...
   ישראל         


   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 הוסף  טיול  לנופש. בעל עסק: פתח כרטיס לניהול  טיולים  בנופש,
כניסה לעריכת נופש
 
 דף הבית  לוח רכב  לוח דרושים  לוח דירות למכירה   לוח דירות להשכרה   לוח יד-שניה  מכירות  בתי עסק  תוכנות להורדה  משחקים מגניבים  גלויות 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב | |