ad3.co.il | עד3 נופש    
כניסה לעריכת נופש
 

   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   

נופש   >   טיולים   >   טיול מאורגן   >   טיול לספרד לשומרי מסורתישראל
נופש » טיולים » טיול מאורגן » טיול לספרד לשומרי מסורת

טיול לספרד לשומרי מסורת
11 ימים. בעקבות יהדות ספרד שלוש הדתות המונותאיסטיות הטביעו את חותמן על ספרד, שבחצי האי האיברי. נופי הטבע ואתרי התרבות לא העלימו את הנצרות, שחותמה הכבד ניכר בקתדרלות ענקיות ומרשימות הנראות בכל ישוב. העבר המוסלמי ניכר בשרידי המסגדים ובמבצרי השלטון "אלקזר" בערים השונות. מ"תור הזהב" היהודי נותרו מעט שרידים פיזיים, המעידים על יצירה רוחנית ותרבותית – פרי רוחם של פילוסופים ומשוררים, פרשנים וציירים, לשונאים וסוחרים, נגרים ובעלי אומנויות שהותירו חותמם בשרידים השונים – בתי כנסת, רובעים בערים השונות, כתבי יד ויצירות ספרותיות, וכמובן פרשנות המקרא וחקר הלכה, פילוסופיה יהודית ושירה עברית. אנו נוסעים בעקבותיהם של הרמב"ם, רמב"ן, יהודה הלוי,אבן עזרא, שמואל הנגיד,אבן גבירול, אברבאנל והרא"ש.
צייר על הציור
נופש » טיולים » טיול מאורגן » טיול לספרד לשומרי מסורת

יום 1
יום שני: תל-אביב – מדריד
מדריד – בירתה של ספרד, ממוקמת במרכזו של חצי האי האיברי. נערוך בה סיור מודרך. נראה את השדרות הרחבות, הכיכרות היפות."פלאסה דה אספניה", "פלאסה סיבלס", ו"פוארטה דל סול" – ממנה מסתעפות כל דרכי ספרד, כקרני שמש – "פלאסה מיור" עם בית העיריה היפה והמרשים ועוד.. כמו כן נתוודע לקהילה היהודית.

יום 2 
יום שלישי: מדריד – סגוביה – אסקוריאל
יומנו יוקדש לביקור צפונית למדריד, ניסע אל המנזר המלכותי האסקוריאל המשמש בין היתר כפנתאון של מלכי ספרד. נעמוד משתאים בחצר המלכים הקרויה על שם מלכי יהודה הגדולים. נטייל באולמות האדירים, בחדרי השינה המלכותיים ובספריה. לאחר מכן נמשיך לסגוביה עיר בירתה של קסטיליה. עד לא מזמן קיבלה העיר את מימיה מאמת המים הגבוהה העומדת עדיין איתנה ושלמה. נהלך בסמטאותיה וברחוב היהודים הסמוך לקתדרלה הגדולה שבצל חסותו של הבישוף המקומי חיו אחינו עד הגירוש. בהמשך נבקר באלקזר – מבצר העיר- הממוקם על צוק ומהווה דוגמא לתרבות הביצורים והאבירים ששלטה בספרד עד סוף המאה ה-17. נחזור למדריד ונבקר בארמון מלכי בורבון בו נערכה בשנת 1992 ועידת מדריד.

יום 3 
יום רביעי: מדריד – טולדו
הבוקר נבקר בטולדו, שבימי הביניים נקראה "ירושלים ד'ספרד" ושימשה כבירתה של יהדות ספרד בתקופת "תור הזהב". נסייר בעיר הבנויה על הר השולט על עמק נהר הטחו. נבקר ברובע היהודי העתיק ובבתי הכנסת שעם הזמן הפכו לכנסיות: "אל טרנזיטו" ו"סנטה מריה לה בלנקה" – היום הם מוזיאונים . בדרכינו נעבור ברחובות בהם הטביעו חותמם ר' אברהם אבן עזרא ור' יהודה הלוי. נשוב למדריד ונבקר במוזיאון פרדו האוצר את אחד מהאוספים החשובים של יצירות אמנות של ציירי תקופת הבארוק.

יום 4
יום חמישי: מדריד – קורדובה
ניסע דרך מחוז למנשה ששימש תפאורה ליצירתו האלמותית של מיגל סרוונטס – "דון קישוט". נראה את טחנות הרוח ופונדקים הדומים לאלו בהם מתרחשת העלילה של ה"אידלגו בן דמות היגון" ונגיע לקורדובה.
קורדובה – עירם של הרמב"ם ור' יהודה הלוי, מרכז התרבות העולמית בתקופת תור הזהב. נסייר בסימטאות "חודריה" – הרובע היהודי, בהן צעדו אישים חשובים אלה. בכיכר טבריה נעמוד מול פסלו של ר' משה בן מימון – הרמב"ם. נבקר בבית הכנסת העתיק ולהבדיל, ב"מסקיטה" – המסגד המורי מהגדולים והמפוארים בעולם.

יום 5
יום שישי: גרנדה – קוסטה דל סול
גרנדה – "רימון ספרד", כפי שנקראה בספרות ישראל, התבלטה כבירת הממלכה המורית. נבקר בארמון אלהמברה, בו נראה בין היתר את אולם השגרירים שם חתמו המלכים הקתולים על צו גרוש ספרד, ומשם שיגרו את קולומבוס לגלות עולם. נבקר בחצר האריות ונשמע על דייריו הקודמים ובעלי המזרקה – רבי שמואל הנגיד ובנו יוסף הנגיד. בהמשך נבקר בגנים של ארמון הקיץ ה"חנרליפה". בסיום ביקורנו, נדרים אל עיירת הנופש טורה מולינוס.
הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום 6
שבת: טורה מולינוס
לאחר התפילה וסעודת שבת נצא לטיול רגלי באזור המלון.

יום 7
יום ראשון: גיברלטר- רונדה – סביליה
גיברלטר הינה מושבת כתר מאירת פנים- הסיור בה מפגיש אותנו לרגע עם בריטניה. נבקר במערת הנטיפים ובמושבת הקופים ונתבשם מאווירתה מהמשמעות הייחודית של ביקור במקום. בהמשך, נצפין לסיביליה, בירתה של אנדלוסיה, בדרכנו נעבור בבירת "הערים הלבנות" של ערי אנדלוסיה, רונדה – מולדת מלחמות השוורים – התלויה על מצוק מדהים. נשוטט בסימטאות הצרות ונשתאה מגובהו של המצוק בעוברנו על הגשר המחבר את שני חלקי העיר. בסיום סיורנו נמשיך לסיביליה.

יום 8
יום שני: סביליה
בסיור מודרך הבוקר נתרשם מגדולתה של "אשביליה", בה חיו ופעלו משפחות אברבאנל, אבודרהם, ועוד גדולי ישראל. בעומדנו ב"חודרייה" הרובע היהודי לשעבר וברחוב קאיה דה סוסאנה. נשמע על תלאותיה של קהילה זו, ניזכר בקורותיה של שושנה בת דון דיאגו ששון. נראה את החירלדה – מגדל הפעמונים הענק סימלה של העיר נבקר בכיכר אספניה ההדורה ובגני מריה לואיזה ועוד. בערב נוכל לצפות (בתשלום) במופע פלמנקו סוער.

יום 9
יום שלישי: סביליה – ברצלונה
נשלים את הכרותנו עם העיר, ונבקר בזירת השוורים – העתיקה והראשונה בזירות העולם.
בסיורנו במוזיאון, ננסה להבין את סוד משיכתם של הספרדים ל"בילוי" השנוי במחלוקת. לאחר מכן נטוס לברצלונה, בירתה של קטלוניה. עם הגענו, נסייר בעיר.

יום 10
יום רביעי: ברצלונה – חירונה – פיגראס
היום נערוך טיול לחירונה – אחד ממרכזי היצירה היהודית בימי הביניים וערש הקבלה. נטייל בסמטאות העיר העתיקה וברובע היהודי, ממנו נותרו היום רק שמות רחובות ואוירה מיוחדת. נבקר במוזיאון בו מוצגות מצבות קבורה של יהודים ועוד פרטים המעידים על קיומם של קהילות קטלוניה בימי הביינים . נמשיך צפונה לפיגראס לביקור במוזיאון תאטרון של סלוודור דאלי בו ננסה להיכנס לעולמו המיוחד- הבלתי מציאותי, של האומן. בשעות הערב נחזור לבית המלון.

יום 11
יום חמישי: ברצלונה – ת"א
ברצלונה – בירת קטלוניה, האזור הצפוני של ספרד, שתושביו מדגישים בכל דרך את עצמאותם התרבותית. עיר עתיקה עוד מימי הפניקים. סיורנו יוביל אותנו לשדרות העיר וכיכרותיה, לא נפסח על בנייניו המפורסמים של הארכיטקט הגאון – גאודי. נראה את הקתדרלה הבלתי גמורה, נבקר בהר היהודים, נראה את מתקני האולימפיאדה ונבקר בפואבלו אספניול – תצוגת מבנים מכל אזורי ספרד. נסייר ברובע הגותי העתיק בו חיו היהודים עד לגירוש. תם טיולנו, נשים פעמינו לנמל התעופה, תפילת הדרך בפינו, נחזור ארצה.


http://www.kasheryashir.co.il/trip/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%93_...
   ישראל         


   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 הוסף  טיול  לנופש. בעל עסק: פתח כרטיס לניהול  טיולים  בנופש,
כניסה לעריכת נופש
 
 דף הבית  לוח רכב  לוח דרושים  לוח דירות למכירה   לוח דירות להשכרה   לוח יד-שניה  מכירות  בתי עסק  תוכנות להורדה  משחקים מגניבים  גלויות 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב | |