ad3.co.il | עד3 שימושון    
כניסה לעריכת שימושון
 

   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   

שימושון   >   חדשות   >   כללי   >   איפה בוחרים - בבחירות 2013 חיפוש קלפי

שימושון » חדשות » כללי » איפה בוחרים - בבחירות 2013 חיפוש קלפי

איפה בוחרים - בבחירות 2013 חיפוש קלפי

דירוג: 5 לפי ad3.co.il איפה בוחרים - בבחירות 2013 חיפוש קלפי
 


רוצים לדעת איפה תוכלו להצביע בבחירות הקרובות ? היכן נמצא הקלפי הקרוב אליכם ? כאן תוכלו לקבל את הפרטים והמידע ועוד.
כל מה שאתם צריכים לעשות זה להקליד את תעודת הזהות שלכם ואת ספרות האבטחה שמופיעות בתמונה והמערכת תגיד לכם בדיוק איפה אתם יכולים להצביע.
ובנוסף תוכלו לראות בסרטון שלטים על המפלגות ועוד.
אתם מכירים את הפתגם: מי שמצביע משפיע
שאלו אותי, איפה בוחרים לליכוד, תבינו בוחרים לליכוד, לעבודה, לבית היהודי, לש ס, ליש עתיד .... באותו מקום, אין מקום מיוחד למפלגות, בכל קלפי יש פתקים לכל מפלגה שרצה לכנסת ה 19
איפה בוחרים - בבחירות 2013 חיפוש קלפי
חלק מהערך הבחירות לכנסת מויקיפדיה:

הבחירות לכנסת הן לבה של שיטת הממשל בישראל, שהיא דמוקרטיה פרלמנטרית, שיטה שבה סמכותו של השלטון, הממשלה, נובעת מן האמון שמביעה בו הכנסת (הפרלמנט הישראלי), שנבחרה על ידי אזרחי המדינה.
הבחירות נערכות בשיטת בחירות יחסית-ארצית, ומספר המושבים שכל רשימה מקבלת בכנסת יחסי למספר המצביעים בעבורה (בתנאי שתעבור את אחוז החסימה). הבוחרים מצביעים עבור רשימה ולא עבור אדם מסוים ברשימה. בחלק מהמפלגות מתקיימות בחירות מקדימות (פריימריז) על פיהן נבחרים מועמדי מפלגות אלו לכנסת בתהליך בחירה ישירה על ידי חברי המפלגה. ישנן מפלגות שבהן מוסדות המפלגה (על פי רוב "מרכז המפלגה") בוחרים את המועמדים. במפלגות החרדיות המועמדים נקבעים על ידי מנהיגיהן הרוחניים.
הבחירות לכנסת מתקיימות אחת לארבע שנים, אך הכנסת יכולה להקדימן, וכמו כן יכול ראש הממשלה ליזום את הקדמתן בהליך מיוחד. בנסיבות מסוימות עשויה הכנסת לכהן יותר מארבע שנים.

תהליך ההצבעה

ההצבעה אינה חובה, אולם המדינה מעודדת את האזרחים להצביע באמצעות הכרזה על יום הבחירות כיום שבתון, ובאמצעות מימון דמי הנסיעה אל הקלפי למי שזקוק לכך. כדי למנוע הצבעה כפולה או זיופים, חייב כל בוחר להצביע רק בקלפי שבה נרשם שמו, ולהזדהות באמצעות תעודת זהות ישראלית, דרכון ישראלי תקף או רישיון נהיגה תקף (שימוש בדרכון או ברישיון נהיגה לצורך זיהוי הותר החל מהבחירות לכנסת ה-17 [2]). שמו של האזרח נרשם בדרך-כלל בקלפי הקרובה ביותר לכתובתו הקבועה. עם זאת, ישנם מקרים חריגים בהם אזרחים נרשמים בקלפי רחוקה ממקום מגוריהם. כך למשל, בבחירות לכנסת ה-18, הוצבה בתל אביב קלפי מיוחדת עבור תושבי גוש קטיף אשר לא שינו את מקום מגוריהם במרשם האוכלוסין. בירושלים, נרשמו התושבים היהודיים של רחוב הגיא ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בקלפי בשכונת בית הכרם, בה יש גם רחוב בשם הגיא.
לאחר שהבוחר הגיע לקלפי, והזדהה בפני ועדת הקלפי, הוא מקבל מעטפה ריקה, חתומה בידי חברי הוועדה. עם מעטפה זו הוא ניגש לפינת ההצבעה, המאפשרת פרטיות בבחירה של פתק הצבעה שעליו מודפסות האותיות המסמלות את הרשימה הרצויה לבוחר. אם לדעתו של הבוחר חסר פתק של רשימה רלוונטית, הוא רשאי לקחת את אחד הפתקים הלבנים שמאחורי הפרגוד, ולרשום עליו את האות או האותיות של הרשימה לה הוא מעוניין להעניק את קולו. את הפתק שם הבוחר במעטפה שנמסרה לו, ואותה הוא משלשל לתיבת הקלפי, תחת עיניהם הבוחנות של חברי ועדת הקלפי. לאחר הטלת הפתק לקלפי, נמחק שמו של הבוחר מרשימת בעלי זכות הבחירה של הקלפי.
על פי החוק אסור לאף אדם להתלוות אל הבוחר אל מאחורי הפרגוד, אלא אם כן הוא סובל ממום או נכות שאינם מאפשרים לו להצביע בכוחות עצמו. במקרה כזה, המלווה הוא אדם שהבוחר הביא עמו, והוא צריך להזדהות בפני ועדת הקלפי ולהירשם.
בנוסף לנציגי שלוש מפלגות המיוצגות בכנסת היוצאת, יושב בכל ועדת קלפי מזכיר שאינו מייצג מפלגה, אלא הוא ממונה על ידי ועדת הבחירות המרכזית. המזכיר אמור להכריע במחלוקות שמתעוררות בין חברי הקלפי בנוגע להליכי ההצבעה וספירת הקולות, וכן הוא אמור לנהל פרוטוקול שמפרט את ההליכים האלה וכל אירוע חריג. חברי ועדת הקלפי, וכן המשקיפים השוהים בקלפי מטעם מפלגות שאינן מיוצגות בוועדת הקלפי, רשאים לדרוש מהמזכיר לרשום בפרוטוקול אירוע שנראה להם בעל משמעות. הפרוטוקולים מועברים לוועדת הבחירות המרכזית, ולפעמים יש בהם כדי לשנות במעט את תוצאות הבחירות. במקרים נדירים עשויה ועדת הבחירות המרכזית להורות על עריכת בחירות חוזרות באחת הקלפיות אם התגלו בה אי-סדרים.

הצבעה במעטפות כפולות

חלק מהאזרחים, הנמצאים בעל-כורחם רחוק מבתיהם, ואינם יכולים להגיע למקום מגוריהם הקבוע: חיילים, שוטרים, שליחים דיפלומטיים לחו"ל, שליחי הסוכנות היהודית, ימאים, עצורים, אסירים, חולים המאושפזים בבתי-חולים ונשים החוסות במקלטים לנשים מוכות, רשאים להצביע בקלפיות מיוחדות, שבהן מתבצעת בדיקה מיוחדת למניעת הצבעה כפולה (הצבעה ב"מעטפות כפולות" ראו לעיל). באופן דומה, נכים המוגבלים בתנועתם רשאים להצביע בקלפיות מיוחדות שבהן יש תנאי נגישות לנכים. למגזרים נוספים שאינם יכולים להצביע בקלפי במקום מגוריהם, כגון אנשי צוות אוויר ישראלים, עובדי שגרירויות וקונסוליות שאינם חלק מהסגל הדיפלומטי (למשל, מאבטחים), בני משפחה של מאושפזים הסועדים אותם בבית החולים, וסטודנטים ישראלים השוהים בחו"ל רק לצורך לימודיהם, אין לפי שעה פתרון שיאפשר את הצבעתם.
בבחירות לכנסת ה-17 חוקקה הוראת שעה, שעל-פיה בעל זכות בחירה מאחד מיישובי רצועת עזה וצפון השומרון, שפונה מביתו במסגרת תוכנית ההתנתקות, יוכל להצביע בכל אחת מן הקלפיות באזור שבו הוא נמצא בשיטת "המעטפות הכפולות". זאת משום שסמוך למועד הבחירות טרם נמצאו פתרונות דיור קבועים לחלק גדול מהם וכתובתם במרשם התושבים נותרה ללא שינוי. הוראת שעה זו פקעה, למרות שנשארו כמה מאות מתושבי היישובים האמורים רשומים במרשם האוכלוסין כגרים באחד מהם. לפיכך, בוחר כאמור שלא ישנה את כתובתו במועד (עד ה-29 בנובמבר 2012) יידרש להצביע בקלפי 990 בתל אביב.

מאמר זה משתמש בחומר מהמאמר הבחירות לכנסת מויקיפדיה:< מויקיפדיה, ששוחרר לשימוש תחת הרישיון Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0.

https://kalpi.elections.gov.il/...
   בחירות לכנסת 2013    בחירות 2013    חיפוש קלפי    איפה בוחרים לכנסת 2013         


   שלח לחבר      דווח על לינק שבור  
   
 
תנאי שימוש באתר | צור קשר/משוב